Trening EMS

Co to jest trening EMS?

Trening EMS to stymulacja mięśni za pomocą impulsów elektrycznych.
Koncepcja EMS wywodzi się z fizjoterapii i doczekała się zastosowania w treningu fizycznym, co czyni trening EMS najbardziej efektywną metodę treningową obecnych czasów.
Elektrostymulacja mięśni świetnie sprawdza się w redukcji tkanki tłuszczowej, modelowaniu sylwetki oraz poprawie kondycji.

W trakcie 20 minutowej sesji treningowej pracują wszystkie grupy mięśniowe jednocześnie, ze znacznie większą intensywnością.

Podczas jednego treningu, w zależności od intensywności można spalić od 500 do 1200 kcal.
Jest to oszczędność czasu w porównaniu z konwencjonalnym treningiem na siłowni.
Jeden 20-minutowy trening z EMS to 90-minutowy klasyczny trening.

Efekty treningu są widoczne już po 8-10 sesjach treningowych.
Jakie są zalety?
Dla kogo jest EMS?
Czytaj więcej

oszczędność czasu

Poświęcasz 30 minut na trening, spalasz przy tym aż 800 kcal!

zdrowie

Pomaga pozbyć się bólu kręgosłupa, wzmacniając gorset mięśniowy osłabiony w wyniku pracy siedzącej.

efekty

Znaczny spadek tkanki tłuszczowej, poprawę wydolności, czy redukcję cellulitu zaobserwujesz już po 4-6 tygodniach.

bezpieczeństwo

Trening Ems jest całkowicie bezpieczny, elektrostymulacja jest wykorzystywana w fizjoterapii od wielu lat. Trenujesz bez obciążenia oszczędzając stawy, a o bezpieczną technikę dba tener.

podkręć metabolizm

W trakcie treningu pracują wszystkie grupy mięśniowe jednocześnie, dzięki czemu spalamy tłuszcz nawet do 48 godzin po jego zakończeniu!

zachowaj młodość

Trening opóźnia procesy starzenia organizmu, poprzez zdrowotny wpływ na hormony młodości, jakość skóry oraz samopoczucie.

Na czym polega trening EMS?

Metoda EMS, czyli elektrostymulacja mięśni, polega na wywoływaniu intensywnych skurczów tkanek za pomocą impulsów elektrycznych, a nie maszyn, ciężarów bądź wycieńczającego cardio. Odbywa się to poprzez układ specjalnych elektrod umiejscowionych na zakładanym przez ćwiczącego kombinezonie. Swoista zbroja jest stosunkowo lekka, nie ogranicza ruchów oraz współpracuje z dedykowanym komputerem obsługiwanym przez doświadczonego trenera.

Jakie są zalety treningu EMS?

Nawet dwukrotnie szybsza redukcja tkanki tłuszczowej, krótsze treningi i znacznie lepsza kondycja stawów to tylko kilka atutów profesjonalnego EMS. Trening elektrostymulacyjny badany jest od prawie 100 lat. Rozwój technologii sprawił, że z gabinetów fizjoterapii czy ośrodków olimpijskich trafił on do wnętrz siłowni i stał się dostępny dla trenujących rekreacyjnie . Jest to metoda polecana zwłaszcza osobom zabieganym, które od treningu oczekują błyskawicznych efektów sylwetkowych.

Dla kogo jest EMS?

Dla każdego, nie ma ograniczeń wiekowych.
Elektrostymulacja to doskonały sposób na zabicie treningowej nudy – sesja dostarcza niezapomnianych wrażeń, umożliwiając poznanie najdrobniejszych (i najsłabszych) mięśni swojego ciała. Jest to znakomita propozycja dla osób, które chcą szybko wyszczuplić sylwetkę , dla zawodników wszelakich dyscyplin sportowych, Dla osób którzy nie chcą tracić formy po kontuzji czy też zmagają się z bólem np. pleców Ems jako rehabilitacja. Z EMS nie musimy biegać przez 1,5 godziny, cztery razy w tygodniu. Te same efekty stają się dostępne w ramach dwóch 30-minutowych sesji elektrostymulacyjnych.

Czy trening EMS boli?

Wiele osób intuicyjnie interpretuje impulsy elektryczne jako ból zadawany mięśniom. Jest to jednak jedynie mit – trening EMS może być bardzo przyjemny (zwłaszcza w fazie relaksacyjnej) lub niezwykle wymagający jednak nigdy bolesny. Intensywność skurczu jest regulowana oddzielnie dla brzucha, ud, pośladków, grzbietu czy bicepsów, umożliwiając dynamiczną zmianę obciążenia treningowego. Elektrostymulacja przyspiesza metabolizm organizmu, dlatego zaleca się minimum 2 dni odpoczynku między kolejnymi sesjami. Dbając o odpowiednią regenerację, skorzystamy ze wszystkich zalet tej metody.
Studio Treningu Personalnego Bodymakers,
ul. Zofii Nałkowskiej 1,
42-600 Tarnowskie Góry
© 2024 EMS Bodymakers - polityka prywatności
Made with ❤ by fisite.pl
menu